İş Yeri Eğitimi

2021/2022 Eğitim Öğretim dönemi için önceki yıllarda İş Yeri Eğitimi yapılan şirketlerin listesine ulaşmak için tıklayınız.

2021-2022 Bahar İş Yeri Eğitimi Akış Şeması

İşyeri Eğitimine gidilecek firma seçilmeden önce , ilgili firmanın çalışma alanı , işletme yeri vb özellikleri öğrenci tarafından araştırılmalıdır. 

Listeden firma tercihinden bulunacak öğrencilerin mutlaka işletme ile bire bir görüşmesi gerekmektedir. İşletmeler  sizden ilave belge talep edebilir, ( örn savcılıktan temiz kağıdı, sağlık raporu  vd.) veya  servis  güzergahı /staj planlaması  veya farklı gerekçeler ( işletmenin taşınması, faaliyet alanı değişikliği vd.) nedeniyle bu yıl öğrenci almayacaklarını bildirebilirler.

-------------------------------------

2021 / 2022 Bahar Dönemi MRM401 / MRM4001 İş Yeri Eğitimi Belgeleri

Kabul Aşamaları:

1. Mekatronik Mühendisliği (MRM401 için) İş Yeri Eğitimi Yönetmeliği ve Kılavuzu okunmalıdır. 

Not: MRM4001 Yönergesini görmek için tıklayınız.

2. ÖBYS sisteminde bulunan online staj başvuru ekranından İş Yeri Eğitimi başvurunuzu 18.02.2022 tarihine kadar giriniz.

3. İş Yeri Eğitimi'ni yağacağınız şirket ile protokol (kılavuzda EK-1 dökümanı) imzalanmalıdır. Protokoller e-posta veya Google Classroom ile teslim edilebilirler. 

4. İş Yeri Eğitimi başvurusu BYS üzerinden yapılmalıdır. İş Yeri Eğitimi 21.02.2022 - 09.06.2022 tarihleri arasında yapılacaktır. 

5. İş Yeri Eğitimi ücretlerinin yatırılabilmesi için Yapı Kredi Bankası Çemenzar Şubesi'nde hesap açılması gerekmektedir. IBAN bilgisi eposta ile gönderilen link üzerinden gönderilmelidir.

İş Yeri Eğitimi bitiminde bölüme teslim edilmesi gereken belgeler:

1. Her ay için Devam Çizelgesi doldurulması ve İş Yeri Eğitimi bitimini takip eden haftada teslim edilmesi gerekmektedir. (En geç 16 Haziran Perşembe gününe kadar) Bu belgelerde imza ve kaşe zorunludur. Süreye uyulmadığında İş Yeri Eğitimi ücreti alınmamaktadır.

2. EK-5 belgesi staj yaptığınız şirketteki sorumlu mühendis tarafından doldurup bir zarfa konulacaktır. Zarfın üzerine paraf atılmalıdır. Bu belgede de imza, kaşe ve fotoğrafınız olmak zorundadır. 

3. EK-8 belgesinin çıktısı alınıp bölüme verilecektir.

4. İş Yeri Eğitimi Anketi raporlar ile beraber verilmelidir.

5. EK-7 formatında rapor hazırlanmalıdır. Raporunuzda her gün için en az bir sayfa olmalıdır. Rapor spiralli ve ciltli olacak şekilde hazırlanmalıdır.

6. Raporda İş Yeri Eğitimi Yönetmeliği ve Kılavuzu'nda belirtilen bilgileri bulunmalıdır.

7. İş Yeri Eğitiminiz EK-8'de belirtilen kriterlere göre değerlendirilecektir. 

ÖNEMLİ: 

Belgeleri istenilen şekilde olmayan İş Yeri Eğitimleri kabul edilmeyecektir.

İşlem kolaylığı açısından Yaz Stajı ve İşyeri Eğitimi yapacağınız firmaların aynı olması önerilmektedir.

Ayrıca Bitirme Projenizi, Danışmanınız ve İşyeri Eğitimi yapacağınız firma sorumlusu ile istişare ederek belirlemeniz, zamanınızı daha verimli kullanmanızı sağlayacaktır.

İş Yeri Eğitimi yapmak için şirket bulamayanlar Arş.Gör. Talha Boz ile mail ile iletişime geçip, önceden protokol imzalanmış şirketler hakkında bilgi alabilirler.


Bu sayfa Mechatronics Engineering tarafından en son 21.02.2022 12:49:05 tarihinde güncellenmiştir.

HIZLI ERİŞİM